Archiv článků za měsíc: Prosinec 2017
Tadeáš Pešat
17.12.2017
Již před časem jsme vás informovali o petici za zrušení zabíjení afrických zvířat pro zábavu a líbivé trofeje. Naši sedmáci se aktivně zapojili a střádali podpisy nejen mezi našimi žáky, ale i širší veřejností. K dnešnímu dni se na petiční archy, které je třeba nejpozději odeslat na brněnskou pobočku petičního výboru do 31. 12. 2017, nastřádalo 377 podpisů. Děkuji všem zapojeným žákům i veřejnosti za podporu a budu doufat spolu s ostatními, že naše snaha nevyjde na prázdno a krásným africkým zvířatům tak nebude v budoucnu hrozit jejich vyhubení.
Za 7. A – Mgr. Miroslava Adamcová
Tadeáš Pešat
6.12.2017
V rámci projektu Ekoškola vytvořili žáci 7. a třídy ekologický kalendář. Nejprve přemýšleli nad jednotlivými ekologickými tématy. Poté v hodinách výtvarné výchovy formou dokreslované papírové koláže vše zpracovávali. Nejzdařilejších 12 výtvorů jsme vybrali a k jednotlivým měsícům doplnili odpovídající události a data. Všichni pracovali se zaujetím, elánem a využívali své výtvarné znalosti a schopnosti. Výsledek jejich práce je velmi zdařilý a zaslouží si pochvalu. 🙂
Mgr. Martina Žáčková
Tadeáš Pešat
1.12.2017
Naši sedmáci se nyní zapojili do podepisování petice „Stop zabíjení zvířat pro zábavu – zákaz dovozu trofejí zvířat do ČR“. Ta má přimět Parlament ČR k zákazu dovozu trofejí vzácných afrických zvířat a tím omezit jejich zabíjení pro zábavu. Toto se bohužel doposud děje zcela legálně. Petice může být podepisována dětmi staršími 10 let a chceme ji rozšířit i mezi veřejnost. Podepsané archy zašleme Spolku Prales dětem do konce tohoto kalendářního roku. Těšíme se na co nejvíce podpisů a s výsledky vás seznámíme již brzy.
Bližší info: www.SaveAfricanAnimals.org, www.pralesdetem.cz
Mgr. Miroslava Adamcová
Tadeáš Pešat
1.12.2017
U příležitosti týdne ekoškol si žáci IV. A připravili divadlo O šetrném spotřebiteli. Do přípravy se zapojila celá třída. Sami si vymysleli scénář, v rámci výtvarné výchovy si vyrobili kostýmy a kulisy. Do shánění potřebných rekvizit se zapojily doma celé rodiny. Děti si rozdělily role osvětlovačů, zvukařů, kulisáků, herců. Vznikly tři krátké scénky o šetření vodou, energií a papírem. Z každé scénky vyplynulo jasné poslání pro ekologii. Děti překonaly ostych a divadlo zahrály pro všechny třídy 1. stupně a velký potlesk na závěr jen dokazoval, jak moc se jim to povedlo.
Mgr. Hana Svobodová